Мала вода - великий шум

При роботі над проектом використовувалися знання учнів з хімії, фізики, географії, біології, української мови та літератури, інформатики.
Над проектом працювали учні 8 класу
Опрацювання результатів анкетування
Біля шкільного ставка
Ідея даного проекту полягає у дослідженні учнями добре знайомої їм речовини – води. Останнім часом навколо цієї речовини дійсно багато «шуму». Адже дослідження проведені японськими вченими дають поштовх до аналізу і осмислення нашого життя, наших вчинків. На початку роботи над даним проектом учасники переглянули фільм «Вода», а також систематизували знання отримані на уроках хімії, фізики, біології, географії.
Школярі, що виявили бажання досліджувати дану речовину, були об’єднані в групи. Також за допомогою вчителя було розроблено питання для анкетування жителів села, у якому потрібно було зібрати інформацію про джерела та якість питної води, якими користуються односельчани, та дізнатися чи влаштовує їх її якість.
Взяття води для експерименту
У ході проекту учні проводили анкетування та обробляли отримані результати. На основі отриманих даних побудували діаграми та дізналися про якість питної води в населеному пункті. Дізнавшись, що якість питної води більшість мешканців не влаштовує, організували пошук інформації про способи очищення води в мережі Інтернет та спробували перевірити їх на практиці.
Перші враження
Зі шкільного ставка учні набрали води, та встановили на вигляд її непридатність для споживання (вода була мутною і мала неприємний запах). Воду налили у дві однакові колби, в одну з яких помістили листя горобини. Через деякий час помітили, що  у колбі, де було листя, вода стала прозорою і зник неприємний запах. Ще одна група учнів шукала цікаву інформацію про воду, а також про улюблений учнями напій Кока Колу. У ході проекту учні дізналися, що вода завжди займала особливе значення у житті нашого народу: про воду складено багато прислів’їв та приказок, написано казок та проспівано пісень. Учні також спробували зрозуміти термін «чиста вода». І встановили , що «чиста» вода і «питна» вода - це зовсім різні поняття. Отриману інформацію та результати своїх досліджень учні помістили у презентацію і публікацію. Захист даної роботи було представлено в ході тижня природничо-математичних дисциплін, а ще у ході роботи обласного семінару координаторів програми Intel «Навчання для майбутнього» у Волинській області, що проходив на базі нашої школи.
Основною творчою лабораторією учнів були кабінети хімії та інформатики, адже опрацювати отриманий матеріал, чи знайти терміново якусь інформацію можна лише за допомогою комп’ютерів та мережі Інтернет.
Після роботи над проектом учні змінили свій підхід до навчання, тому, що проект їм дав не лише нові знання, але і вміння працювати в групі, вдосконалив навички спілкування з людьми, і відчуття гордості за власну працю та отримані результати. Головним результатом проекту, на мою думку, є можливість дізнатися учнями і вчителем про іншу сторону  навчання – цікаву, творчу, пошукову. Коли навіть маленька перемога приносить велике задоволення. А ще відчуття важливості кожного учасника проекту. Адже кожен робив те, що вмів, що в нього найкраще виходить. Я помітила , що проектні технології – це  спосіб  зацікавити дітей, яким важко дається предмет, до процесу навчання.

Немає коментарів:

Дописати коментар